GuruHealthInfo.com

Fruktorianskaya диета: как безопасно е това?



Видео: Премахване на витилиго с помощта Plazmolifting и присаждане на кожа. Диета при витилиго

Този интересен и спорен въпрос е отговорено от д-р Лора Джефърс (Лора Джефърс), диетолог от Кливланд клиника, за специалист цьолиакия, непоносимост към фруктоза и метаболитни заболявания.

Като диетолог, аз често композира хранене планове за своите пациенти.

Много хора искат да станат веган или вегетарианец.

Някои искат тяхната диета е с високо съдържание на протеин и ниско въглехидрати. От време на време ме питат за ползите и рисковете fruitarianism на.

Fruktorianskaya диета - един от най-взискателните и потенциално опасни диети. Рискът от изчерпването на хранителните запаси в fruitarian много висока, така че аз не препоръчвам такава диета. Но ако се научите Интересно е, че лошо и какво добро fruitarianism, нека да обсъдим.

Какво означава да бъдеш fruitarian?

В качеството си на fruitarian - това не е задължително само плодове. Fruktorianskaya диета предполага, че диетата ще се състои от сурови плодове са не повече от 75%. Лично аз съветвам пациентите да предприемат сурови плодове не повече от 50% от диетата си, за да се избегне значителен дисбаланс на хранителни вещества.

Как да се премести в fruktorianskuyu диета?

Ако по някакви причини, решихме да fruktorianskuyu диета, а след това се премести да бъде бавно. В първия етап трябва да въведете в диетата си голямо разнообразие от плодове, без да се отказват храните. Правете всичко бавно.

Когато отидете напълно fruktorianskuyu диета, с всяко хранене трябва да получите ядки, семена и зеленчуци, за да се осигури необходимото количество телесни протеини и мастни киселини. Те също така ще ви помогне да се избегнат острите върхове на глюкозните нива, които са възможни с използването на някои плодове.

Не забравяйте, че здравословното хранене трябва да включва три хранения на плодове всеки ден. Добри източници на мастни киселини за вас ще бъдат плодове като авокадо, банани и кокосови орехи.

Ползи fruktorianskoy диета

Плодовете се буквално пълнени с различни витамини и антиоксиданти, включително аскорбинова киселина и бета-каротин, и някои изследвания показват, че плодовете могат да намалят риска от рак и много хронични заболявания. Ставайки fruitarian, в някои случаи, можете да отслабнете, но не мисля, че това е истинско предимство.

Рискове fruktorianskoy диета

А диета, основана предимно на плодове, свързано с много сериозни проблеми, най-вече поради липса на някои витамини и минерали.

наддаване на тегло

Да, въпреки това, което беше казано по-горе, отново изправени fruitarians понякога не само освободени, но дори и печелят допълнителни паунда. Плодове, особено като банани, богати на въглехидрати, така че използването на високо калорични плодове големи части могат да станат причина за неочаквани ефекти.

захарен диабет

При пациенти с диабет или преддиабет fruktorianskaya диета може просто да бъде опасно. Плодовете съдържат голямо количество прости захари, така че те могат да повлияят на контрола на глюкозата. Също плодове диета е нежелателно за хора с тежки бъбречни заболявания и рак на панкреаса.

загуба на зъб

Високото съдържание на плодове в диетата - висок риск от загуба на зъби. Например, ябълки имат върху зъбния емайл същия разрушителен ефект като бонбони или сладки напитки. Много вкусна и здравословна плодове, особено портокали, са богати на киселини, които могат да разрушат зъбния емайл.

Хранителен недостиг

Аз съм наясно, че fruitarians често страдат от дефицит на витамин В12, калций, витамин D, йод и омега-3 мастни киселини. Това може да доведе до анемия, слабост, сънливост, подтискане на имунната система, нарушения на паметта, емоционална лабилност, и др. Ниско калциев свързано с риск от остеопороза и костни фрактури.

Хранителни добавки, които биха могли да компенсират този недостатък, често направени от животински продукти, които не са добре дошли в строгия смисъл fruktoedeniya. Това само влошава ситуацията и прави хиповитаминоза по-често сред fruitarian.

изчерпване на тялото

При необичаен fruktorianskaya диета за дълго време, не отговаря на нуждите на организма, ако не получи достатъчно белтъчини, мазнини, витамини, тялото отслабва, забавя метаболизма, нарушения на жизнените функции. Ако най-напред ще изгаря мазнините за енергийните запаси в тялото, а след това на мазнините ще остане и тялото започва да се използва като гориво собствените си тъкани.

Говорете с Вашия лекар!

Преди да отидете на диета fruktorianskuyu, аз силно препоръчвам на всички да се консултирате с вашия лекар. Той ще ви каже как най-добре да го направи и най-вероятно ще ви предпише витаминен и минерален комплекс, както и други хранителни добавки, за да се избегне недостиг на жизненоважни хранителни вещества. Ако лекарят казва, че вашето здраве не позволява да отиде в fruktoedenie, по-добре е да слушаме експертни съвети и не рискувайте.
Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2022 GuruHealthInfo.com