GuruHealthInfo.com

Boy от Юта е алергичен към протеини сипливи

В най-лошите си дни, когато 19-годишният Алекс мустак (Алекс Visker) вижда лазаня на майка си или шоколадов аромат на торта за рожден ден, той тъжно напуска кухнята и заключен в стаята си.

Момчето не знае какво ще се превърне дори една малка част от нормална храна за него.

След използването на каквито и да било продукти тийнейджър няколко дни, страдащи от болки в корема, слабост, обрив, тежко гадене и главоболие.

Въпреки сериозното си заболяване, Алекс наскоро завършил гимназия в родния си град на Лей.

"Чувствам се гладен, аз винаги искам да ям, но аз вече знам, че не си струва. Не си струва живота ми. Аз съм щастлив, че аз правя на живо, "- казва Алекс в интервю за списание PEOPLE.

В юноши, необичайни и тежки алергия към храна, а именно протеинови компоненти на твърда храна.

През последните 4 години той не е могъл да се яде едно парче твърда храна и хранителни вещества се получава чрез тръба в стомаха, свързан директно към стомаха. След й лекари излива Alex хипоалергенен специално високо енергиен микс.

"Аз дори не може да сложи нещо в устата си, за да усетите вкуса на продукта. И това е трудно, защото си спомням колко вкусни тези или други неща. Гледката и миризмата на храната, особено тази, която някога обичаше - това е истинско изпитание. Но аз не искам да се чувствам нещастен, "- казва Алекс.

Макар и рядко заболяване Алекс дори не знаех, че всички лекари, дерматолог от Солт Лейк Сити Gleyh Джералд (Gerald Gleich) е в състояние да се намери правилната комбинация от лекарства, за да се противодейства на тази тежки алергии. Тя включва лекарство Xolair (омализумаб), и антихистамини. Плюс това не е обикновен храна - само специална смес през тръба.



"Ситуацията е много рядко Алекс. Момчето е на ръба на изтощението, когато той се появява за първи път в моя офис. Но днес той е много по-добре, отколкото преди една година "- казва д-р Gleyh.

Алекс - третото от четири момчета в семейството на Кевин и Джоди мустаци. Алекс първо се разболя след хранене в ранна възраст. майка на Алекс казва, че той е постоянно измъчван гадене, мускулни и ставни болки, а в пети клас, състоянието му рязко се влоши.

Лекари в малкия град болници бяха обезкуражени от случая Алекс и го поставят един след друг погрешни диагнози - от психични разстройства до запек. Докато родителите не са намерили лекар Gleyh и го показа на момчето.

Gleyh назначен мощни антихистамини и по-късно Xolair лекарство, което в САЩ е традиционно предписан за лечение на астма и хронична идиопатична уртикария.

болест на Алекс - рядък вид системна мастоцитоза, генетично заболяване, при което тялото се натрупва голям брой мастни клетки и в отговор на безвреден GTA задейства възниква тежка алергична реакция.

След включване на захранването през тръба, Алекс усети много по-добре, въпреки че до края на гимназията, той пропусна повече от 300 дни в годината, поради заболяване. Днес той се надява да започнете да учите онлайн колеж към мастоцитоза уби мечтата си - да стане програмист.

Впечатлен от устойчивостта и оптимизма на Алекс, неговите приятели и познати са организирали кампания за набиране на средства чрез сайта GoFundMe на семейството, които човек би могъл да плати таксата за обучение, скъпи лечения и специална храна.

"Трябва да бъдем благодарни, че се събуждам сутрин и да живее. В нашето общество, всичко се върти около храна, но се научих да живея с нея. Спомням си какво е с добър вкус, но това не е важно за мен, а това е напълно достатъчно, "- казва Алекс.
Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2022 GuruHealthInfo.com