GuruHealthInfo.com

Здравословна и правилното хранене: експертни отговори за хранителните добавки



Тери Lemerond, главен изпълнителен директор Еврофарма

За съвременния човек се превърна в норма да се яде нищо, а след това коригира успяват здраве хапче кутии с един куп странични ефекти.

Как мога да се прекъсне този порочен кръг?

Как да подобрите здравето си с помощта на правилното хранене, както и дали изобщо е възможно това?

За това в нашата днешната статия ще покаже Тери Lemerond (Тери Lemerond), главен изпълнителен директор на Еврофарма, занимаваща се с хранителни добавки.

- Когато се интересувате от здравословна диета индустрия, която ги е изпратил на този бизнес?

- Започнах да се интересувам от здравословно хранене преди много години, защото на собствените си здравословни проблеми. В моите височина 170 см, тежах 110 кг, имах хипергликемия и депресия.

Бях много нещастен, а виновникът е грешна диета: сладкиши и рафинирани въглехидрати, мастни заведения за бързо хранене, без никакви ограничения.

Тогава взех отчаян и важно решение - да се присъединят към морската пехота. Там се срещнах с капитана, който преобърна живота ми. Той беше този, който събуди у мен желание за хранене, и от този момент започва да се промени ли към по-добро.

След прехвърлянето към резерва, отидох да работя в магазин за хранителни стоки, и това не е случайно. Бих искал да науча повече за храна, техният асортимент, съхранение и др. След това си купих един магазин, а по-късно той започва да произвежда храна.

Всичко приключи, така че започнах фирма за хранителни добавки, в резултат на което може да направи живота на други хора, по-добре, как да се справим по-добре собствения си живот.

- Какви смятате, че основните здравни проблеми на западната цивилизация?

- Нашата диета в продължение на хиляди години остава напълно естествено.

В него не е имало синтетични добавки, консерванти и пестициди. Продукти отглеждат по естествен начин върху консумацията на място.

Но тук след това избухва голям бизнес, който започна да се разпада вековната схемата.

Диетата на средностатистическия американец през последните 100 години се е променила повече, отколкото през предходните 3 милиона години, просто мисля за този факт!

И зад всичко това са търговските интереси на хранително-вкусовата промишленост, знам това.

По време на този кратък период от време, ние имаме опит невероятен бум в потреблението на рафинирани въглехидрати, обработени химически променени полуготови продукти, захар, алкохол, цигари.

Това е тежък удар за здравето на обществото.

Паралелно с това, има повишена честота, която по някаква причина ние сме изненадани, че ние често се разболяват от коронарна болест на сърцето, рак, астма, алергии, възпалителни заболявания, затлъстяване. Като че ли не връзка между нашето здраве и текущата храна, лоши навици.

Това е основният здравен проблем на западния свят.

- Тъй като потребителите, какво можем да направим, за да се защити здравето си?

- На първо място, защо ние трябва да започне - това е самостоятелно обучение.

Не слушайте ме, не слушайте телевизионното шоу, повече от високопоставените гости.

Опитайте се да проникнат дълбоко в смисъла на здравословна и правилното хранене, и в един момент ще можете да пропуснете някоя дума и препоръки през призмата на собствените си знания, като се вземат правилните решения.

Мъжът не е бил програмиран да се яде и защо ядем това, което ние можем да намерим.

Повечето хора избират продукти според три критерия: цена, удобство и вкус. Те не осъзнават, че на първо място трябва да има полза за организма. Всичко, което ви се яде става част от теб, буквално. Ето какво трябва да се разбере.

Мислете за всяка доставка на продукта като лекарство: като качество бензин мотор се задвижва колата си, и пълно качество на продукта се задвижва от вашето здраве.

И двете гориво с ниско качество да загасне и износването на двигателя и вредни храни, постепенно ще съсипе тялото си.

На наследственост сметки за само 2% от човешките заболявания, а останалите 98% - в резултат на екологичната експозиция, начин на живот и хранене. Най-лошото е, че всичко това може да окаже влияние дори на нивото на ДНК, превръщайки се в част от нашето "Аз", тежко бреме върху плещите на нашите деца, внуци и правнуци.

Човек е в състояние да живеят по-добре, по-здрави и по-енергични, ако се наблегне на правилното хранене.

- Каква е ролята ви видя за всички хранителни добавки?

- Хранителни добавки - ценен, но допълнителна мярка, която ще работи само, ако се хранят правилно.

Не можете да имате всичко, но се надяваме, че хранителните добавки ще запазят здравето си.

Ние трябва да се процедира, както следва: да се научат основите на здравословния начин на хранене, за осигуряване на пълноценна и балансирана диета, а само в краен случай да се хранителни добавки. Само ако всички по-горе ще има практически смисъл.

Хранителните добавки - това не е лек за мързеливи.

Вярвам, че в бъдеще, добавки може да бъде физическо лекарства, от които хората ще ефективно борба и предотвратяване на много заболявания, без никакви странични ефекти.

В същото време, ние продължаваме да глътнете таблетките с всякакви заболявания и състояния, които са причинени от грешки в диетата, както и че може да бъде преодоляна само чрез коригиране на вашата диета. Вместо това, ние си купите в аптеката, 2-3, а дори и повече лекарства срещу ГЕРБ, диабет тип 2, киселини в стомаха, настинки, алергии.

В същото време, повечето от заболяванията - това е естествен резултат от възпалението, причинено от американска диета.

- Разкажете ни повече за възпаление, тъй като засяга здравето?

- Хроничното възпаление на тялото, свързан с използването на рафинирани въглехидрати, сладкиши и прекомерен излишък на омега-6 киселини от омега-3.

Плюс въздействието на вътрешния и професионален стрес.

Възпалението не е много опасно, ако той е в краткосрочен план, но хронично възпаление убива клетките в големи количества и е изпълнен с много дългосрочни последици за здравето.

Някои от колегите се каже, че 80-90% от всички заболявания на цивилизация може да бъде предотвратено чрез спиране на хроничен възпалителен процес в тялото.

Сред тези заболявания и затлъстяване и диабет тип 2, и коронарна болест на сърцето, и астма и COPD, и дори рак.

- Какво съветва читателите да лични и професионални успехи?

- Във всеки случай е необходимо да се постави за цел.

Аз си постави за цел във всичко, което предприема.

Една година, пет години, десет години ползват услуги трябва да решите какво искате по време на този период от живота си, независимо дали са духовни, физически или финансови постижения.

Аз нямам медицинска или фармацевтична образование, аз не разполагат с диплома по химия или бизнес, но всеки ден тренирам и да работим усилено, за да бъдем най-добрите в бизнеса. Аз достигне поставените цели се дължи на наличието на ясно определени tseley- аз мечтая за постигането им, да им кажа. Моята реч, действие, фантазия - всичко това е условие и импрегнирани с идеята за постигане на целите си.

За тази изглежда сложно и твърде странно, малко вероятно да се постигне желаното.

Всеки успешен бизнесмен, учен или спортист, който стои на пиедестал, че мечтата е извършил през живота си.

Вие - капитан на единствения си кораб, и зависи само от вас, където той doplyvet. Същата ситуация е с правилната и здравословна диета - или не се случи.
Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2022 GuruHealthInfo.com